Menu

Gdzie w Szczecinie sprawdzić samochód przed kupnem

Styczeń 7, 2019 - Opinie
Gdzie  w Szczecinie sprawdzić samochód przed kupnem

Coraz więcej osób decyduje się na kupno samochodu – posiadanie auta nie jest zresztą czymś nadzwyczajnym w dzisiejszych czasach. Najlepiej jest oczywiście sfinansować zakup ze środków własnych, ale wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Firmy skorzystać mogą z usług firm leasingowych, osobom prywatnym natomiast pozostaje kredyt w banku. Oferta banków w zakresie kredytów samochodowych jest aktualnie bardzo szeroka.

Skorzystanie z takiej formy zewnętrznej pomocy finansowej wiąże się jednak z wieloma ograniczeniami. Kredyty samochodowe w komisie samochodowym – jak sama już nazwa wskazuje – są kredytami celowymi. Oznacza to, że bank zażąda udokumentowania wydatków. Ponadto przez okres obowiązywania umowy będzie współwłaścicielem pojazdu, więc żadnych poważnych decyzji w sprawie auta nie podejmiemy samodzielnie. Ponadto nie dostaniemy kredytu na każdy samochód – najgorzej będzie z autami używanymi, na które banki niezbyt chętnie pożyczają pieniądze. Dość często można się spotkać ze stwierdzeniem, że lepszym rozwiązaniem od tradycyjnego kredytu samochodowego jest kredyt gotówkowy, a także – jeśli wartość auta przekracza 50 tysięcy złotych – pożyczka hipoteczna.

Zobacz gdzie w Szczecinie robią przeglądy samochodów przed zakupem na kredyt

Kredyt gotówkowy jest co prawda droższy od samochodowego, ale pieniądze przeznaczyć możemy na dowolny cel (podobnie jest w przypadku pożyczki hipotecznej). Szybciej przebiegają też formalne procedury. W sytuacji, kiedy mamy sporo wątpliwości i brakuje nam pewności, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, powinniśmy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym.

Jak samochód, to tylko i wyłącznie za zgromadzone oszczędności. Brak własnego samochodu w dzisiejszych czasach okazać może się naprawdę sporym utrudnieniem. Kiedy to na co dzień przychodzi nam żyć w mieście – być może aż tak bardzo nie przyjdzie nam tego odczuć.

W sytuacji, gdy jednak codziennie musimy dojeżdżać tych kilkanaście kilometrów do szkoły, pracy, przekonamy się, że wieczne tłuczenie się w środkach komunikacji miejskiej nie jest czymś specjalnie przyjemnym. Dysponując odpowiednią ilością odłożonej na ten cel gotówki zastanowić będziemy się mogli nad kupnem własnego samochodu. Prywatnie nie jestem zbyt dużym zwolennikiem zaciągania na ten cel pożyczek samochodowych. Odważę się nawet użyć stwierdzenia, że w moim mniemaniu jest to po prostu głupie.

Zawsze przed zakupem auta znajdź dobry warsztat, który zrobi przed zakupowy przegląd

Nikt z nas nie posiada przecież czarodziejskiej kuli, toteż niemożliwe jest spojrzenie w przyszłość. Nie będziemy w stanie sprawdzić, czy za jakiś czas w ogóle będzie nas stać na utrzymanie takiego auta, nie wspominając już nawet o tym kredycie. Kiedy to samochód jest w stu procentach naszą własnością i nie wiszą na nim żadne kredyty samochodowe na oświadczenie o zarobkach  – zawsze mamy zabezpieczenie tego rodzaju, że może on sobie bezczynnie stać na naszym podwórku, a my nie będziemy zmuszani do płacenia z tego tytułu jakiegokolwiek ekwiwalentu pieniężnego.

Pamiętajmy jednak o najważniejszym zanim kupimy samochód. Przecież każdy samochód trzeba dokładnie sprawdzić przed zakupem. Jeśli zastanawiasz się gdzie sprawdzić stan techniczny samochód przed kupnem w Szczecinie to polecamy sprawdzony warsztat. Sprawdzenie samochodu przed kupnem – Szczecin

https://pansamochodzik.szczecin.pl/sprawdzamy-stan-techniczny-aut-przed-zakupem/