Menu

Kredyt konsolidacyjny ? trudności z uzyskaniem

Styczeń 22, 2012 - Pożyczanie

W naszym kraju w większości gospodarstw domowych zarządzanie budżetem ogranicza się jedynie do regulowania bieżących wydatków. Mało kto o swoich finansach myśli w kategoriach długoterminowych. Stąd między innymi biorą się kłopoty w spłacaniu kredytów, z jakimi boryka się aktualnie wiele osób.
W dzisiejszych czasach mnóstwo rzeczy można kupić na kredyty z opcją bez sprawdzania w bik, w związku z czym niejeden konsument zadłużył się ponad miarę własnych możliwości, nie mając na względzie tego, że być może za jakiś czas pojawią się kłopoty z płaceniem kilku rat miesięcznie ? tym bardziej, że koszty utrzymania w Polsce systematycznie rosną, ale już o pensjach nie można tego powiedzieć. Niekiedy sytuacja staje się więc naprawdę groźna, gdyż okazuje się, że należności wobec banków pochłaniają co najmniej połowę ? a nierzadko i więcej ? miesięcznych dochodów. Obecnie banki mają w swej ofercie kredyty konsolidacyjne, które dla osób spłacających parę kredytów stanowią sposób na pozbycie się nadmiernego zadłużenia ? kilka rat zamienianych jest w jedną, wydłuża się okres kredytowania, a w skali miesiąca trzeba oddawać do banku mniej pieniędzy niż do tej pory.

Praktyka jednak pokazuje, że sporo osób przejawia zainteresowanie kredytami konsolidacyjnymi wtedy, kiedy ich trudności finansowe są już bardzo poważne. W takiej sytuacji banki często odmawiają przyznania wspomnianego kredytu. Nie pozostaje wówczas nic innego jak podjęcie rozmów z bankiem. Być może uda się znaleźć rozwiązanie, ponadto warto też skorzystać z pomocy doradcy finansowego.