Menu

Łatanie dziur w domowym budżecie

Sierpień 6, 2012 - Pożyczanie

Panująca aktualnie sytuacja gospodarczo-ekonomiczna w naszym kraju nie jest ogólnie sprzyjająca dla ludzi. Pozaciągane przed laty kredyty okazują się często zobowiązaniami przerastającymi realne możliwości finansowe wielu osób ? stąd też właśnie biorą się kłopoty z terminowym ich regulowaniem. Dochody do domowych budżetów są niestety na tyle niskie, że w poważny sposób zagrażają płynności finansowej gospodarstwa.

Tymczasem raty trzeba spłacać, gdyż w razie jakichkolwiek opóźnień w tym zakresie trzeba się liczyć z ponoszeniem finansowych konsekwencji, które jeszcze bardziej mogą uszczuplić portfele ? ich zawartość jest zaś już i tak dostatecznie skromna. Ludzie radzą sobie na wiele sposobów ? jak tylko potrafią. Często sięgają po pożyczki krótkoterminowe (Polbanki.p)  pozabankowe opiewające na niewysokie kwoty. Dzięki możliwości pożyczenia tych kilkuset złotych mogą przetrwać do następnej wypłaty. Poważnym błędem jest jednak traktowanie opisywanych pożyczek (w praktyce funkcjonują one pod nazwą chwilówek) jako narzędzia do rozwiązywania długoterminowych problemów natury finansowej.

Taka pożyczka zaspokoi co prawda doraźne potrzeby, ale na dłuższą metę nie jest ona docelowym rozwiązaniem. Nie brakuje osób, które o tym nie pamiętają, a potem dziwią się, że nie mogą wyjść z długów. Kolejny problem polega na tym, że wielu ludzi nie zna po prostu umiaru w korzystaniu z przedstawionych powyżej usług, przez co tak naprawdę wcale nie poprawiają swojego położenia ? najgorsze jest w tym to, że nie mają tej świadomości.