Menu

Spójrzmy na Miss Polski

Styczeń 11, 2012 - Opinie

Dzięki telewizji wiele zawodów, o których nie mówiło się przez jakiś czas, znowu zaczyna być na topie. Wystarczy spojrzeć na ciągle rosnące zainteresowaniem tańcem lub modelingiem. Wszystko za sprawą reality shows, które można oglądać na ekranach telewizorów.

Ale czy nie jest tak, że programy wygrywają nie tylko Ci, którzy coś potrafią, ale i Ci, którzy dobrze wyglądają. Dziewczynki, które marzą o karierze modelek bardzo często przygotowują się do tego przez kilka lat. Zaczynają od udziału w różnych konkursach piękności, startują w wyborach miss. Po prostu starają się dopomóc swojemu szczęściu, żeby zostać zauważonymi. Następnie startują w programach, które mogą doprowadzić je na szczyt, ale i same próbują coś osiągnąć. Matki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że realizacja marzeń ich córek to początek nie tyle światowej kariery, co ciężkiej pracy w zawodzie modelki, która zresztą nie trwa długo.

Co mądrzejsze starają się przekonać córki do zdobywania wykształcenia, uczenia się języków obcych, bowiem bez tego znalezienie dobrej pracy jest trudne, nawet w zawodzie modeli trzeba umieć się porozumiewać w obcym języku. Spójrzmy na Miss Polonia, wybory Miss Polski za pośrednictwem internetu, czy wreszcie Miss Świata. Dziewczyny, które w nich startują muszą reprezentować sobą kraj, stają się ikoną, osobą, przez pryzmat której postrzegane jest całe społeczeństwo danego państwa. Dlatego też muszą nie tylko dobrze się prezentować, mieć piękne ciało, ale i interesującą osobowość, a znajomość angielskiego jest po prostu konieczna.