Menu

Zainwestować? Czy wydać pieniądze.

Lipiec 4, 2012 - Inwestowanie

Mimo kryzysu, to pytanie :  co zrobić z pieniędzmi często pojawia się w wielu domach ? Czy inwestować, czy wydawać ? Szczególnie ciężko na nie odpowiedzieć jak w reklamach sprzedawcy kuszą np. nowymi samochodami.Decyzji o zaciągnięciu kredytu samochodowego nie wolno podejmować pod wpływem emocji. Czasami zdarzają się takie sytuacje, że trafia się nam naprawdę znakomita okazja, dlatego też chcielibyśmy możliwie jak najszybciej zdobyć potrzebne nam środki.

Wtedy jesteśmy narażeni na spore ryzyko, ponieważ decydując się na pierwszą lepszą ofertę, możemy stracić bardzo wiele. Bankowych propozycji w tym zakresie jest aktualnie mnóstwo i różnią się one pomiędzy sobą pod wieloma względami. Aby wybrać najbardziej dla nas optymalną, musimy na to poświęcić trochę czasu. Dokładnego porównania wymagają przede wszystkim koszty zobowiązania. Ostatecznie przecież je ponosić przez kilka lat ? bo tyle właśnie wynosi okres kredytowania. W chwili obecnej mamy dostęp do narzędzi ułatwiających nam wybór oferty ? żeby wspomnieć o rozmaitych rankingach, porównywarkach oraz kalkulatorach kredytowych. Wszystko to jest dostępne w Internecie za darmo, tak więc z dostępem do tego typu rzeczy nie ma najmniejszego problemu.

Czy opłaca się kupić samochód na raty i resztę gotówki zainwestować ? Jeśli inwestować to w co ? Czy skorzystać z popularnej ostatnio oferty Amber Gold ? Czy lokaty w złoto w Amber Gold mają gwarancję skarbu państwa.

Kredyt samochodowy jest zobowiązaniem zaciąganym na kilka lat. Dlatego też ? zanim podpiszemy umowę ? powinniśmy się zastanowić nad tym czy oby na pewno nas na to stać. Nie chodzi w tym momencie o nasze finansowe możliwości rozpatrywane w kontekście tylko aktualnej sytuacji, ale w szerszej perspektywie. Czy za rok też będziemy w stanie systematycznie płacić raty? Czy w sytuacji, kiedy przytrafi się nam coś nieoczekiwanego (utrata pracy, dłuższa choroba etc.) będziemy dysponować oszczędnościami, które swobodnie przeznaczymy na spłatę długu?

Pamiętajmy, że w przypadku, kiedy przestaniemy przestrzegać terminów stracimy znacznie więcej niż tylko samochód ? bank nam go zabierze i sprzeda, odzyskując w ten sposób zainwestowane w kredyt pieniądze. W Biurze Informacji Kredytowej zostaniemy odnotowani jako nierzetelni dłużnicy, co bardzo skomplikuje nam życie ? zwłaszcza wówczas, kiedy zechcemy ubiegać się o jakikolwiek kredyt. Nawet z uzyskaniem zwykłego kredytu gotówkowego będzie wówczas kłopot, nie wspominając o hipotecznym.